Azylant z Turcji bestialsko zamordował 17-tkę i obecnie czeka na proces.

Ojciec zamordowanej dziewczyny walczył 40 lat o sprawiedliwość!

Córka zmarłego kilkanaście dni temu 79-letniego Hansa von Möhlmanna została 4 listopada 1981 roku bestialsko zamordowana wracając autostopem z chóru w dolnosaksońskim mieście Celle do domu w Hambühren. Jej zwłoki odkryto w lesie niedaleko rodzinnego domu. 17-letnia Frederike została wpierw zgwałcona, a następnia zamordowana przez siedem ciosów nożem min. w płuca i serce, na koniec sprawca poderżnął jej gardło (rytualnie!).

Policja dosyć szybko wpadła na trop sprawcy - okazał się nim Kurd, obywatel turecki, 22-letni Ismet Hurma.

Jego rodzina przyjechała z Turcji w 1978 roku i poprosiła o azyl, ponieważ czuła się prześladowana przez wielkich właścicieli ziemskich! W Celle żyje do dzisiaj cały klan Hurma. Jeżeli masz konflikt z sąsiadem to dostaniesz azyl w Niemczech.

W 1998 roku klany kurdyjskie w Celle po 20 latach pobytu w RFN, dokąd przybyły bez niczego po walkach z latyfundystami tureckimi miały kupione ponad 500 nieruchomości z zaoszczędzonego zasiłku socjalnego.  

https://www.focus.de/politik/deutschland/raetselhafter-reichtum-kurden_id_1899132.html

 

Ismet Hurma został skazany w procesie poszlakowym na dożywocie, ale w sądzie wyższej instancji został uniewinniony. Ślady opon oraz włókna z dywaniku w aucie na ubraniu Friederike nie okazały się dla sądu wystarczającymi poszlakami. Na wniosek ojca prokuratura zarządziła w 2012 roku analizę DNA sekretu znalezionego w bieliźnie zabitej.

Hurma pozostał nadal bezkarny, mimo tego że bez jakichkolwiek wątpliwości okazał się na podstawie badań DNA mordercą, ponieważ według obowiązującego w Niemczech prawa karnego nie można było do 2021 roku wytoczyć oskarżonemu procesu karnego dwa razy za to samo przestępstwo. Takich spraw jak ta jest z powodu inowacji w technice kryminalistycznej więcej, mimo tego rząd niemiecki zwlekał latami z reformą prawa karnego, a chodziło tutaj tylko o drobną zmianę w jednym paragrafie.

Ojciec zamordowanej nie tracił jednak nadziei, że sprawca zostanie kiedyś ukarany za swój bestialski czyn, co jest w Niemczech możliwe, bo mord nie podlega przedawnieniu. Petycję za wznowieniem procesu podpisało ponad 188 tys. osób), ta została przekazana do Bundestagu. Ówczesny Minister Sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) odmówił osobistego przyjęcia petycji oraz spotkania z ojcem zamordowanej.

https://www.change.org/p/bmjv-bund-gerechtigkeit-f%C3%BCr-die-ermordete-frederike-nachweislich-falsch-freigesprochene-mordtaten-verdienen-nicht-den-schutz-des-gesetzes-362-der-strafprozessordnung-muss-erg%C3%A4nzt-werden

 

Gdyby syn Hansa von Möhlmanna zamordował córkę Hurmów to by protestów nie było końca, a całe prezydium SPD składałoby wieńce pod domami Hurmów w Celle. Cały Bundestag by tam przyjechał i organizowano by koncerty antyrasistowskie.

W lutym 2022 roku Ismael Hurma został aresztowany Prokuratura prowadzi przygotowania do nowego procesu obecnie 63-letniego Hurmy.