Trochę o multi-kulti

Fotografia policji w Solingen, która zarekwirowała w nielegalnym kasynie gry "kilkaset tysięcy euro". Nie podano sumy. W lokalu znajdowały się 54 osoby. 

Hawala

Hawala znaczy po arabsku zamiana.

Osoby chcące wysłać zarobione za granicą pieniądze do domu, przekazują gotówkę brokerowi bezpośrednio do ręki. Broker kontaktuje się z zaufanym pośrednikiem w mieście odbiorcy i wydaje mu dyspozycję wypłaty.

Odbiorca przychodzi do brokera w swoim miejscu zamieszkania i od razu otrzymuje pieniądze pomniejszone o prowizję. Wszystko odbywa się w oparciu o ustalone hasło, które znają tylko brokerzy oraz nadawca i odbiorca przekazu. Gotówka zostanie przekazana tylko po podaniu tego hasła. Przekazy pieniężne nie odbywają się elektronicznie i są nielegalne.


Turecka banda jubilerów prowadząca system hawala wyprowadziła z Niemiec 174 miliony euro! Najwyższa kara wynosiła 4 lata i 2 miesiące więzienia.

https://www.spiegel.de/panorama/justiz/hawala-banking-angeklagter-in-duesseldorf-zu-mehr-als-vier-jahren-haft-verurteilt-a-86431652-f956-4e08-9ee1-12f09bc5fd29

 

Pod koniec marca 2022 odbyła się obława w 6 landach na mafię libańską która miała przetransferować do Libanu od listopada 2018 do marca 2022 około 165 milionów euro!

Wskazówka przyszła z USA od Drug Enforcement Administration.

https://www.welt.de/vermischtes/article237886255/Razzia-in-sechs-Bundeslaendern-gegen-illegales-Geldsystem-Hawala.html

 

Banda etiopsko-erytrejska wyprowadziła z Niemiec miliony euro. Pieniądze nadawano min. w bagażu w samolotach, co wytropił rasistowski niemiecki urząd celny, który zarekwirował w walizkach 1,5 miliona euro.  

https://www.bild.de/regional/frankfurt/frankfurt-aktuell/frankfurt-millionen-schaden-gross-razzia-gegen-hawala-banker-79468034.bild.html

 

W październiku 2021 odbyła się obława na powstałą w 2016 roku mafię syryjską (fachowcy-uchodźcy) która przetransferowała do Syrii i Turcji około 140 milionów euro.

Syryjczycy przyszli prosto z frontu i rozpoczeli handelek narkotykami. Zarobiona gotówka szła na państwo islamskie do Syrii. Zarzuty wobec prześladowanych politycznie uchodźców: napady rabunkowe, handel narkotykami, wziącie zakładnika, zorganizowane oszustwa.

Banda wpadła po tym jak na autostradzie jeden pan został przypadkowo skontrolowany i miał przy sobie 300 tys. euro w gotówce. W dzień rewizji zarekwirowano dwa lamborghini, porsche oraz ponad 3 miliony euro w gotówce i złocie.

https://www.zeit.de/news/2021-10/06/razzia-gegen-geldwaesche-polizei-in-drei-laendern-im-einsatz

https://www.rnd.de/panorama/razzia-gegen-geldwaesche-und-organisierte-kriminalitaet-in-nrw-niedersachsen-und-bremen-JLEMNNFN2RCNDFWFPXLDFSZMWY.html

 

Wyrok w zawieszeniu dostał uchodźca z Syrii który w Dreźnie zorganizował system bankowy hawala, przetransferował do Syrii z której uciekł przed prześladowaniami 2,1 miliona dolarów i zatrudniał w Damaszku w swoim biurze 10 osób.  Oprócz zapomogi socjalnej zarabiał miesięcznie 2500 euro. Wystarczy być muzułmaninem i przyznać się do winy to dostaje się wyrok w zawieszenieu i prawo pobytu zostaje przedłużone.

https://www.tag24.de/justiz/gerichtsprozesse-dresden/bewaehrung-fuer-illegalen-millionentransfer-richter-lassen-hawala-banker-laufen-2483756

https://www.tag24.de/justiz/gerichtsprozesse-dresden/millionen-schiebung-von-dresden-aus-im-grossen-stil-der-hawala-banker-und-die-damaskus-connection-2433249


4 maja odbyła się rewizja u klanu Al-Zein w Północnej Nadrenii-Westfalii. Chodzi o oszustwa podatkowe w wysokości wielu milionów euro (nielegalnie sprzedawana tabaka w barach shisha, nieopodatkowane dochody z czynszów itd). 

https://www.derwesten.de/region/clan-kriminalitaet-in-nrw-razzia-wuppertal-solingen-unna-al-zein-id235248007.html

 

Banda z Kosowa zarobiła na oszustwach w Niemczech i Austrii 42 miliony euro, łącznie w Europie 122 miliony dolarów.

https://www.bild.de/news/inland/news-inland/anlagebetrug-in-saarbruecken-vor-gericht-bande-zockte-42-mio-euro-ab-79960702.bild.html

 

Rodzina Osmani przybyła do Niemiec z Kosowa pod koniec lat 1970-ych. Dosyć szybko doszli dzięki handlowi narkotyków, zorganizowanej prostytucji i kredytom bankowym na podrobionych dokumentach do pokaźnego majątku. W lewicowym Hamburgu nie było to zresztą trudne. Tam też należeli ze swoim szacowanym na 300 milionów euro majątkiem do lewicowej elity.

https://de.wikipedia.org/wiki/Burim_Osmani

Bracia Osmani byli karani w Niemczech, ale gdy się im zaczął grunt palić pod nogami, przerzucili się na Hiszpanię. Bashkim Osmani został w lutym aresztowany Chorwacji i wydany władzom hiszpańskim na Majorce. Tamże posiada on nieruchomości o wartości około 30 milionów euro. W jego willi policja zerekwirowała obrazy o wartości 5 mln, siedem aut sportowych, 16 luksusowych zegarków i 200 tys. eurow gotówce, a w mieszkaniu w Brukseli 1,3 mln euro w gotówce, 10 kg kokainy i 12 sztuk broni palnej. 

https://www.focus.de/panorama/welt/schlag-gegen-organisierte-kriminalitaet-hamburger-kiez-pate-bashkim-osmani-verhaftet-der-dubiose-unternehmer-und-die-drogenrazzia-auf-malle_id_55382435.html